Společnost Comsense analytics byla založena v roce 2016 jako samostatný projekt Ondřeje Záruby.

„Vždycky jsem chtěl být špičkovým analytikem a prodávat kvalitní analýzy. Tuto práci miluji a chci jí dělat na 100%. Proto jsem se rozhodl, že nebudu dělat kompromisy v tom, čemu věnuji svůj čas, a budu už pouze prodávat analýzy. Proto jsem se rozhodl založit firmu Comsense analytics, která je zcela nezávislá na jiných podnikatelských subjektech a která má pouze jednu jedinou ambici. Přesvědčit své zákazníky, že její analýzy jsou špičkové kvality.“

Analytické divize Comsense analytics

Bankovní trh

V rámci bankovních analýz jsme autoři projektu Comsense Důvěryhodná banka, který srovnává kreditní kvalitu českých bank v rámci českého trhu i v kontextu nadnárodního srovnání. Naše analýzy bankovního trhu využívají všichni, kdo se zajímají o finanční zdraví českých bank.

Kapitálový trh

Comsense analytics analyticky pokrývá zejména kapitálový trh v ČR a na Slovensku. Detailně mapujeme zejména dluhopisový, fondový a akciový trh. Naši analytici monitorují detailně stovky fondů v tomto regionu, desítky dluhopisových emisí vč. neveřejně obchodovaných a aktivity odehrávající se na BCPP a BCPB. Zákazníky této divize jsou zejména finanční poradci.

Real estate akvize

Naší specializací je analytická podpora při akvizici realitních SPV projektů o velikosti 100 milionů korun a více. V rámci analytické podpory se zaměřujeme na kreditní kvalitu nájemníků a byznysplánování projektu. Máme zkušenosti s akvizicemi projektů až do výše 70 milionů EUR. Historicky jsme se spolupodíleli na akvizicích okolo 5 miliard korun. Zákazníky této divize jsou menší a středně velké investiční skupiny.

Real estate development

Poskytujeme analytickou podporu developerům v rámci byznysplánování projektu v úzké spolupráci s architekty a projekčními kancelářemi. Naše práce zahrnuje cenový průzkum trhu, detailní analýzu konkurenčních projektů, občanské vybavenosti, analýzu financování a komplexní byznysplánování. Naši zákazníci jsou developeři nebo jejich projekční kanceláře.

Zdravotnictví

V rámci zdravotnictví se specializujeme na ekonomické řízení a analytickou podporu zařízení poskytující zdravotní péči. Máme bohaté zkušenosti s provozem Alzheimer center i zařízení poskytujících lékařskou péči. Našimi zákazníky jsou investiční skupiny investující do zdravotnických zařízení.